Mirosława Maria Zduniewicz – prezes Fundacji Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej „Teraz Muzyka” w Białymstoku, artysta muzyk, magister sztuki, ukończone studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Kulturą i Kurs Kwalifikacyjny Zarządzania Oświatą, nauczyciel dyplomowany.

Fundację „Teraz Muzyka” założyła w 2007 roku i przez 11 lat prowadzi ją jako Prezes Zarządu Fundacji. Będąc na tym stanowisku podejmowała i nadal podejmuje wiele działań promujących kulturę muzyczną, organizowała wydarzenia artystyczne głównie na terenie Białegostoku i województwa podlaskiego ale także w innych regionach kraju.

Fundacja jest także organizatorem festiwali i konkursów, koncertów okolicznościowych i charytatywnych, seminariów, kursów i warsztatów artystycznych. W projektach tych współpracowała min z Narodowym Centrum Kultury, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego i Urzędem Miejskim w Białymstoku, instytucjami kultury w Białymstoku i na terenie kraju: filharmoniami, orkiestrami symfonicznymi, teatrami dramatycznymi, uniwersytetami, akademiami i szkołami muzycznymi, centrami i domami kultury, szkołami i przedszkolami, stowarzyszeniami i innymi fundacjami.

Od 7 lat Fundacja organizuje Wakacyjne oraz Zimowe Warsztaty Muzyczne „Czas na muzykę”, gdzie do ich prowadzenia zaprasza wybitnych profesorów i wykładowców Uniwersytetów i Akademii Muzycznych oraz wybitnych pedagogów szkół muzycznych. Uczestnikami są dzieci i młodzież, a także osoby dorosłe, które chcą zdobyć więcej umiejętności i wiedzy muzycznej, rozwinąć swoje pasje artystyczne i spełnić swoje marzenia o graniu, śpiewaniu lub tańczeniu.

O poczynaniach, projektach i możliwościach, jakie daje Fundacja Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej „Teraz Muzyka” można dowiedzieć się:

• ze strony internetowej Fundacji terazmuzyka.eu,
• profilu na Facebook-u facebook.com/Fundacja-Teraz-Muzyka-Centrum-Kultury-i-Edukacji-Muzycznej-422347564524848/
• lub napisać zapytanie na adres mailowy terazmuzyka@post.pl

Mirosława Zduniewicz jako artysta muzyk – instrumentalistka pracowała w  Operze i Filharmonii Podlaskiej, obecnie jest członkiem Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej „Camerata dell’Arte” działającą w Suwalskim Ośrodku Kultury. Współpracowała z Filharmonią Kameralną w Łomży, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Warmińsko- Mazurską w Olsztynie i innymi orkiestrami w kraju. Wraz z nimi biorąc udział w projektach muzycznych zwiedziła kilkanaście krajów: Stany Zjednoczone, Francję, Austrię, Niemcy, Chiny, Litwę, Łotwę, Rosję i inne.

Pracując w Zespole Szkół Muzycznych jako magister sztuki i nauczyciel dyplomowany w specjalności – obój – edukuje dzieci i młodzież, osiągając wraz z nimi znaczące wyniki i sukcesy na konkursach, festiwalach i przesłuchaniach muzycznych – ogólnopolskich i międzynarodowych. Za osiągnięcia edukacyjne otrzymała wiele nagród, w tym odznaczenie państwowe Złoty Medal Zasługi przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Prywatnie – żona i matka dwóch córek, zainteresowana zdrowym stylem życia i naturalnym
pomaganiem sobie i ludziom w jego osiąganiu. Uwielbia podróże i kontakt z ludźmi.