Znakomita wiadomość – pani Beata Michniewicz poprowadzi kształcenie słuchu na wesoło podczas IV turnusu Wakacyjnych Warsztatów Muzycznych „Czas na Muzykę” w terminie 23-30 lipca 2017. Koszt warsztatów kształcenia słuchu na wesoło – tak jak pozostałych warsztatów instrumentalnych lub wokalnych.

Fundacja Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej „Teraz Muzyka” jak co roku organizuje w okresie wakacji  Warsztaty Muzyczne Czas na Muzykę”. Warsztaty odbędą się  w terminie  23.07.30.07.2017  roku ( turnus trwa od niedzieli do niedzieli) w Szeligach k/Ełku. Warsztaty organizowane są w formie kolonii z zapewnieniem całodobowej opieki nad uczestnikami. Zgłaszane są do Kuratorium Oświaty.

W warsztatach biorą udział dzieci i młodzież uzdolniona muzycznie, która kształci się już artystycznie (uczniowie szkół i ognisk muzycznych, a także pobierający naukę muzyki w postaci innych form kształcenia) oraz ci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z muzyką (prowadzone są zajęcia ogólno-muzyczne, instrumentalne, wokalne i taneczne dla początkujących). Osoby z biednych rodzin mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów.

Warsztaty prowadzą wybitni pedagodzy szkół i uczelni muzycznych. Uczestnicy korzystając z ich ogromnej wiedzy i doświadczenia rozwijają swoje umiejętności muzyczne, a ćwicząc na instrumencie lub śpiewając – jednocześnie wypoczywają i integrują się z rówieśnikami także zainteresowanymi muzyką, przyjeżdżającymi na Warsztaty z całej Polski.

W turnusie IV w Szeligach warsztaty poprowadzą min:

dr Wiesław Suruło  – flet

dr Agata Piotrowska-Bartoszek – obój

Krzysztof Grzybowski – klarnet

dr Damian Lipień  – fagot

Tomasz Czekała – waltornia

Jerzy Ślęzak – waltornia

Seweryn Wróbel – trąbka

prof. Stanisław Kuk – skrzypce

Radosław Koper – altówka

Kamil Łomasko – kontrabas

Zbigniew Lange – perkusja

Małgorzata Cichocka – wokal

Bartosz Statkiewicz – zajęcia taneczne

Andrzej Grzybowski – akordeon

Marta Antkowiak – fortepian

W trakcie warsztatów podczas każdego turnusu odbędą się dwa koncerty finałowe.

Sposób prowadzenia warsztatów:

  1. Uczestnicy podzieleni są na grupy instrumentalne, wokalne, taneczne
  2. Każdy z uczestników ma zagwarantowane indywidualne zajęcia z prowadzącym (codziennie)
  3. Każdy z uczestników ma zagwarantowane indywidualne zajęcia z akompaniatorem
  4. Każdy z uczestników ma również zajęcia zespołowe lub orkiestrowe lub jedno i drugie w zależności od programu na koncert finałowy
  5. Przed wyjazdem na warsztaty każdy z uczestników zgłasza listę utworów, nad którymi chce pracować podczas warsztatów (przesyła nuty + akompaniament)
  6. Wszyscy uczestnicy biorą udział w Koncercie Finałowym kończącym Warsztaty.

Pełny koszt uczestnictwa w warsztatach to 1149 zł (koszt warsztatów + koszty pobytu i wyżywienia + koszty opieki wychowawców, ubezpieczeń itp.). Wystawiamy faktury na podstawie których rodzice ( lub opiekunowie prawni) mogą ubiegać się o dofinansowanie z funduszy socjalnych w swoich   zakładach pracy.