UWAGA

Z przyczyn niezależnych Festiwal w zapowiadanym terminie zostaje odwołany. O nowym terminie poinformujemy.


Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkół muzycznych I stopnia kl. IV– VI/6  i kl. III–IV/4 oraz uczniów szkół muzycznych II stopnia, tworzących i piszących własne kompozycje, do wzięcia udziału w już VI Białostockim Festiwalu Twórczości Muzycznej, który odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2019r.

Ideą przyświecającą od samego początku istnienia Festiwalu jest prezentacja twórczości własnej młodych adeptów sztuki kompozytorskiej i improwizatorskiej, możliwość konfrontacji i wymiany doświadczeń poprzez rozmowy pofestiwalowe i słuchanie prezentacji swoich rówieśników, a w efekcie – kształcenie i rozwijanie swoich umiejętności kompozytorskich.

Przesłuchania odbędą się pierwszego dnia Festiwalu w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku przy ulicy Podleśnej 2. Gościem Festiwalu oraz przewodniczącym Jury będzie pan Marcin Nagnajewicz  z UMFC w Warszawie , który swym koncertem zainauguruje Festiwal. Pozostali jurorzy to nauczyciele uczący tych przedmiotów w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Organizatorzy przewidują nagrody finansowe i rzeczowe.

Zwieńczeniem tego dnia będzie koncert laureatów, podczas którego odbędzie się wręczenie wyróżnień i nagród oraz Grand Prix – Dzwonka Festiwalu, a po koncercie będzie można wymienić się wrażeniami oraz porozmawiać z członkami Jury.

Podczas tych dni nasz gość poprowadzi warsztaty dla nauczycieli dotyczące wykorzystania elementów z muzyki jazzowej w improwizacji oraz kompozycji.

regulamin VI BFTM

http://terazmuzyka.eu/wp-content/uploads/2019/09/regulamin-VI-BFTM.pdf

karta zgłoszenia

http://terazmuzyka.eu/wp-content/uploads/2019/09/KARTA-ZGŁOSZENIA-NA-VI-BFTM-25.pdf